11 czerwca 2016

Tydzień zielonych szkół

Wiadomo nie od dziś, że „podróże kształcą” i uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych typach wyjazdów. Tym razem mieli możliwość wyboru spośród bogatej oferty zielonych szkół: jedni pojechali na wyspę Wolin, inni wybrali wyjazd do Berlina, a jeszcze inni polecieli na Maltę na obóz językowy. Kiedy jedni zwiedzali Świnoujście, fort Gerharda, Kamień Pomorski, zachwycali się Jeziorem Turkusowym, zobaczyli największy klif w Polsce na górze Gosań, a także oddawali się harcom w Centrum Słowian i Wikingów, drudzy – widzieli Mur Berliński i Bramę Brandenburską, Plac Aleksandra , gościli w Muzeum Przyrodniczym i Muzeum Techniki, poznali Łagów i szaleli w Tropical Islands, jeszcze inni brali udział w zajęciach w szkole językowej, prowadzonych przez native speakerów. Dodatkową atrakcją dla uczniów biorących udział w obozie językowym na Malcie było zakwaterowanie u rodzin maltańskich, dzięki czemu młodzież miała żywy i bezpośredni kontakt z językiem angielskim. Ten wyjazd też dał im możliwość poznania atrakcji turystycznych wyspy, m.in. Valletty i Mdiny. Malta zachwyciła śródziemnomorskim klimatem i krystalicznie czystą wodą, a także śladami burzliwej i skomplikowanej historii w postaci zapierających dech w piersiach budowli i dzieł sztuki umieszczonych na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nic dziwnego, że z wszystkich wyjazdów uczniowie wrócili zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń, marząc o kolejnych eskapadach.