22 maja 2017

Dzień Projektów

Galowy strój, podenerwowanie, choć jeszcze wczoraj wszystko wydawało się być zapięte na ostatni guzik, a nawet lekki strach, bo przecież za chwilę trzeba będzie opowiedzieć wszystkim uczniom klas drugich o swoich działaniach, jakie podjęło się razem z grupą kolegów – wszystko to budowało atmosferę, jaka towarzyszyła prezentacji projektów edukacyjnych w Dniu Projektów w naszej szkole. Drugoklasiści, słuchając wystąpień swoich kolegów, mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat rowerów, brył platońskich, patronów naszych ulic czy niemieckich marek samochodów. Gimnazjaliści opowiadali o zaangażowaniu się w oprawę uroczystości szkolnych czy biwak nocny. Okazało się, że w czasie trwania projektów prowadzili różne akcje – a to popularyzujące zdrowe odżywianie, a to zachęcające do nauki języków obcych czy do dzielenia się dobrem. Nic więc dziwnego, że początkowe zdenerwowanie szybko ustąpiło i nie było ucznia, który wyszedłby niezadowolony.